Nogomet, Šport

Tavares odrešil Mariborčane

Prazne tribune so ponovno pričakale nogometaše Maribora in Mure na tekmi 31. kroga Prve lige Telekom Slovenije. Dvoboj se je pričel z manjšo slovesnostjo, saj je Martin Milec proti tekmecem iz Murske Sobote odigral 200 tekmo v vijoličastem dresu.

Na zadetek ni bilo treba dolgo čakati, saj je že v 4. minuti po podaji Vilerja v kazenski prostor “s prve” sprožil Cretu in premagal gostujočega vratarja Matka Obradovića. Dve minuti kasneje je poskušal vijoličastim z isto mero vrniti Maruško, a je meril čez prečko. Naslednja priložnost je sledila čez slabih deset minut, ko je z leve strani streljal Požeg Vancaš, Obradović pa je žogo odbil do svojih branilcev. Čez nekaj minut smo videli nevaren strel Luke Bobičanca, ki žoge ni najbolje zadel. V 21. minuti je v kazenski prostor podal Bobičanec na drugi strani pa Maroša ni najbolje zadel žoge in ni ponovil uspeha Cretuja. Štiri minute kasneje je bilo že 2:0. Po kombinaciji Požeg Vancaša in Zahovića s krasnim strelom s kakšnih 23 metrov pajčevino z desne vratnice Obradovićevih vrat za 2:0 zadel Gregor Bajde. V 36. minuti je po predložku Bajdeta Pihler žogo za las poslal čez gol. Svoje priložnosti so imeli tudi Prekmurci, a je bil Jasmin Handanović vselej na pravem mestu. V 45. minuti smo videli novo lepo akcijo domačih. Luka Zahović je lepo podal do Cretuja, ki se je s kakšnih 25 metrov odločil za strel, a je tretji zadetek z izvrstnim posredovanjem preprečil Obradović.

inbound3514367774917452206

Gostujoči trener Šimundža je drugi polčas pričel z nekoliko spremenjeno enajsterico, saj je namesto Luke Šušnjare in Klemena Šturma v igro poslal Marina Karamarka in Klemena Pucka. Gostje so drugi del tekme začeli veliko podjetneje, saj so v 50. minuti sprožili dva nevarna strela proti Handanovićevim vratom. Najprej je po podaji Karničnika nevarno sprožil Horvat, po kotu pa je bil nenatančen še Bobičanec. V 59. minuti smo videli nov neuspešen poskus Karničnika. Mariborčani so žogo izbili v kot, po katerem smo videli nevaren strel Karamarka, ki je po zaslugi mariborskih igralcev ponovno končal v kotu. “Trije koti in gol, ” so nekoč rekli. To se je potrdilo v 60. minuti, ko je po številnih odbijanjih žoge do nje prišel Maruško in zadel za znižanje na 2:1. Murin pritisk in dosežen zadetek sta spodbudila stratega vijoličastih Jakirovića, da je opravil štiri menjave. Po prekršku Vrhovca nad Puckom je glavni sodnik Damir Skomina v 70. minuti pokazal na belo točko. Zanesljiv izvajalec je bil Maroša, ki je tako izid izenačil na 2:2. V 75. minuti je prvo resnejšo priložnost za domače v drugem polčasu zapravil Tavares, ki je zamenjal zelo nerazpoloženega Požeg Vancaša. V 77. minuti je novo priložnost za Muro zapravil Bobičanec, ki ni uspel zadeti s sedmih metrov. V 83. minuti je nov fantastičen strel pri vijoličastih sprožil Dervišević, a je žoga zadela zgolj prečko in se izpred golove črte odbila nazaj v polje. V sodnikovem podaljšku pa se je zgodilo tisto, kar so mnogi napovedali. Marcos Tavares je s strelom po tleh z desne strani s kakšnih 10 metrov zadel za zmago s 3:2 in vijoličaste obdržal v boju za naslov državnega prvaka.

Izjavi po tekmi:

Ante Šimundža, trener Mure: To je bila težka tekma z ogromno preobrati. V prvem polčasu nismo bili dovolj konkretni. V drugem polčasu smo se vrnili, vendar moramo biti pošteni in povedati, da če nisi v tekmi od začetka, na koncu enostavno nisi nagrajen.

Sergej Jakirović, trener Maribora: “Strinjam se s tem, kar je rekel Ante. Tekma je bila zelo gledljiva. V drugem polčasu smo storili več napak in Mura se je vrnila. Njihova igra mi je zelo všeč. Pri rezultatu 2:2 smo imeli veliko sreče, saj je Bobičanec imel zmago na nogi, a na koncu smo bili mi srečnejši.”

Maribor: Handanović, Milec, Mitrović, Peričić, Viler (66. Kolmanič), Cretu (66. Dervišević), Pihler, Vrhovec, Požeg Vancaš (75. Tavares), Bajde (66. Santos), Zahović (66. Mešanović)

Mura: Obradović, Cipot (90. Žižek), Bobičanec, Maruško, Kouter, Maroša (84. Filipović) , Horvat, Karničnik, Šušnjara (46. Karamarko), Šturm (46. Pucko), Gorenc

Strelci: 1:0 Cretu (4.), 2:0 Bajde (25.), 2:1 Maruško (60.), 2:2 Maroša (70., 11-m), 3:2 Tavares (90+4)