Nogomet, Šport

Vijoličasti po preobratu do pomembnih treh točk

Na stadionu ob Kamniški Bistrici so nogometaši Domžal in Maribora pričeli novo poglavje po “koronapremoru”.  Kot poklon zdravstvenim delavcem, ki so uspešno prebrodili epidemijo, so Mariborčani tekmo odigrali v sinje modrih dresih. Novi trener Maribora Sergej Jakirović je na igrišče poslal po imenih podobno enajsterico kot njegov predhodnik, pri čemer je v oči bodla predvsem postavitev na sredini igrišča, ki je bila v obliki romba.

V uvodnih minutah si moštvi pred praznimi tribunami nista pripravili omembe vrednih priložnosti. V 7. minuti je bil z glavo nevaren Luka Zahović, a je žogo v kot izbil eden izmed domžalskih branilcev. Vijoličasti so imeli na začetku tekme rahlo terensko premoč, vendar so domači kmalu vzpostavili ravnotežje na igrišču. V 16. minuti je prvi strel proti vratom na tekmi sprožil Kronaveter, ki pa je meril nenatančno. Tudi v nadaljevanju nismo videli akcije, ki bi prinesla resnejše vznemirjenje. Na domžalski strani velja omeniti poizkus Sikimića iz 37. minute, a je bil tudi on nenatančen. Tri minute kasneje smo videli še neuspešen poizkus Klinarja z razdalje. Po prvih 45 minutah je na semaforju še vedno bilo začetnih 0:0, a v oči je še bolj bodlo dejstvo, da igralci ene in druge ekipe niso sprožili niti enega strela v okvir vrat.

IMAG0564

V drugem polčasu pa povsem drugačna zgodba kot v prvem. V 48. minuti pa smo videli najlepšo priložnost v dotedanjem poteku tekme. Z desne strani je Pihler podal žogo v kazenski prostor, kjer jo je Zahović lepo prepustil Kronavetru, ki je takoj streljal, s posredovanjem pa se je izkazal domači vratar Aldin Mulalić.  V 55. minuti sta lepo akcijo izpeljala Požeg Vancaš in Pihler, ki je podal Mešanoviću, a je slednji bil nekoliko sebičen in namesto nevarne podaje v kazenski prostor sam zaključil akcijo. V 57. minuti je Pihlerja zamenjal Alexandru Cretu in se takoj dobil na zmenku z Mulalićem, s katerega pa je srečnejši odšel domžalski vratar. V 62. minuti pa je sledil hladen tuš za vijoličaste. Kot z desne strani je izvedel Ibričić in poslal predložek v kazenski prostor, kjer je bil najvišji Sven Šoštarič Karić in premagal Kenana Pirića. V 73. minuti je dobro streljal Felipe Santos, ponovno pa se je izkazal Mulalić.  Isti igralec je tri minute kasneje zadel Vujadinovića v roko v kazenskem prostoru, sodnik Matej Jug pa je pokazal na najstrožjo kazen, ki jo je uspešno izvedel Dervišević. Ta dogodek je tekmo prevesil v povsem nepričakovano smer in vijoličastim dal krila. V 81. minuti je Požeg Vancaš z leve strani kazenskega prostora z diagonalnim strelom premagal Mulalića in vijoličaste povedel v vodstvo z 2:1. Do konca tekm bi lahko gostje iz Maribora dosegli še kakšen zadetek, a Mulalić zaustavil poskusa Zahovića. S 13. zmago v sezoni so se vijoličasti povzpeli na tretje mesto na lestvici in imajo za drugouvrščenimi Celjani dve, za vodilno Olimpijo pa sedem točk zaostanka.

Domžale: Mulalić, Fink, Ilić, Vujadinović, Šoštarič Karić, Husmani, Ibričić, Pišek (85. Vuk) Podlogar (79. Žinič), Jakupović (85. Lazarević), Sikimić

Maribor: Pirić, Klinar (65. Milec), Mitrović, Rajčević, Viler, Vrhovec (74. Dervišević), Pihler (57. Cretu), Kronaveter (74. Tavares), Požeg Vancaš, Mešanović (65. Santos), Zahović

Strelec: 1:0 Šoštarič Karić (62.), 1:1 Dervišević (79., 11-m), 1:2 Požeg Vancaš (81.)

Rumeni karton: Pišek (13.), Vujadinović (23.), Šoštarič Karić (70.), Fink (76.), Mulalić (83.); Rajčević (28.), Cretu (73.), Požeg Vancaš (77.),

Rdeči karton: Vujadinović (77., 2R)