Nogomet, Šport

Vijoličasti “omagali” pri vzponu na Triglav

Po seriji štirih zaporednih zmag so nogometaši Maribora nocoj v Ljudskem vrtu gostili kranjski Triglav. Navkljub prometni gneči v centru mesta, se je pod Kalvarijo zbralo zgolj kakšnih 2500 gledalcev, ki so videli dokaj dinamično tekmo.

Na prvo priložnost ni bilo treba dolgo čakati, saj je že v 3. minuti po podaji Zahovića v prazen prostor z desne strani lepo vtekel Hotić, a je Arko njegov prvi poizkus ubranil, v drugo pa je streljal čez gol. Tekmo so dokaj odločno začeli tudi gostje iz Kranja, pri katerih je prvi strel v okvir vrat v 5. minuti sprožil Brkić, a je bil Pirić na mestu. Mariborski čuvaj mreže se je izkazal tudi minuto kasneje po strelu Gaberja Petrica. V nadaljevanju tekme je tempo nekoliko upadel, pobudo pa so postopno pričeli prevzemati Mariborčani. V 16. minuti je žoga po strelu Luke Zahovića zletela mimo leve vratnice. Isti igralec je pet minut kasneje podal na levo stran kazenskega prostora, kjer se je pred Jalenom Arkom sam znašel Požeg Vancaš, ki mu prav tako ni uspelo zatresti kranjske mreže. V 28. minuti pa je ob hladnem vremenu sledila še ledena prha v obliki gostujočega vodstva. Po strelu Brkića s kakšnih 18 metrov se je žoga od vratnice odbila do Petrica, ki mu iz bližine ni bilo težko poslati žoge v nebranjen del mreže. Deset minut kasneje je bilo že 0:2, saj je Brkić s strelom s kakšnih 20 metrov presenetil Pirića in dosegel pravi evrogol. Na drugi strani vijoličasti niso mogli prebiti kranjskega obrambnega zida. V 43. minuti je lepo priložnost za znižanje gostujočega vodstva po podaji Požeg Vancaša zapravil Jasmin Mešanović. Ostalo je pri vodstvu gostov z 0:2.

inbound1914142421329198195

Na začetku 2. polčasa je vijoličasti strateg Darko Milanič opravil dve menjavi. Cretuja je zamenjal Andrej Kotnik, medtem ko je namesto Mešanovića v igro vstopil Tavares. Domačini so na začetku oblegali kranjska vrata, a so Tavares, Dervišević in Kotnik bodisi ogreli dlani Jalena Arka bodisi streljali preko gola. To je izzvalo precej nezadovoljstva na tribunah, od koder so se slišali vzkliki:”Milanič idi vun.” V 54. minuti je po podaji Derviševića lepo priložnost zapravil ponovno zapravil Tavares. Svoje priložnosti so imeli tudi gostje, pri katerih je bil ponovno najbolj nevaren Brkić, ki je v 51. minuti po strelu z razdalje zadel vratnico. Obleganje gostujočih vrat ni in ni obrodilo sadov, na drugi strani pa bi lahko vijoličasti 71. minuti prejeli še tretji zadetek, če ne bi Milec po strelu Jankovića izbil žoge pred golovo črto. V 87. minuti se je pred Pirićem po protinapadu sam znašel Tilen Mlakar, toda mariborski vratar je tokrat dobro posredoval. Kranjčani so do konca tekme rutinirano držali vodstvo in prekinili zmagoviti niz vijoličastih.

Izjavi po tekmi:

Vlado Šmit, trener Triglava:”Ko gostuješ pri Mariboru, veš da nisi favorit. Igralci so odigrali fantastično tekmo. Vse je delovalo tako kot je treba. Igralcem sem pred tekmo rekel, da naj čimveč streljajo, kar so tudi upoštevali. Že druga letošnja zmaga v Ljudskem vrtu nam bo dala veliko zagona za naprej.”

Darko Milanič, trener Maribora: “Triglavu čestitam za zmago. Imeli smo veliko priložnosti, a hkrati smo naredili tudi veliko napak. Ko smo prišli v njihov kazenski prostor, nismo bili dovolj konkretni, zato tudi nismo zmagali. Če ne narediš tistega, kar je potrebno narediti, tekme ne moreš dobiti.”

Maribor: Pirić, Viler, Milec, Mitrović, Peričić, Hotić, Cretu (46. Kotnik), Dervišević, Požeg Vancaš (90+1 Kramarič), Mešanović (46. Tavares), Zahović

Triglav: Arko, Janković, Arh Česen, Mlakar (90. Vuković), Rogelj, Kryeziu, Milanović, Brkić (77. Aliaga), Tijanić, Petric, Mertelj

Strelca: 0:1 Petric (28.), 0:2 Brkić (38.)

Rumeni karton: Milec (83.)