Nogomet, Šport

Zahović in Dervišević strla Aluminij

Mrzlo in megleno vreme je v Kidričevem pričakalo nogometaše Aluminija in Maribora na tekmi 18. kroga Prve lige Telekom Slovenije. Na tribunah tamkajšnjega športnega parka se je zbralo lepo število gledalcev, ki so glede na stanje na prvenstveni lestvici pričakovali dinamično tekmo.

Na prvi zadetek jim ni bilo treba dolgo čakati, saj je že v 4. minuti Luka Zahović popeljal vijoličaste v vodstvo. Akcijo je na desni strani začel Milec, ki je podal do Mešanovića. Ta pa je nato podal do Kronavetra, ki je v sredini kazenskega prostora našel Luko Zahovića, čigar strel je s kakšnih 12 metrov končal v mreži. Nekaj minut kasneje se je po podaji Milca v identičnem položaju znašel Jasmin Mešanović, ki pa je meril čez gol. Po nekajminutnem zatišju sta se v 22. minuti za domače v izjemni priložnosti znašla Pečnik in Živković, a je Handanović izjemno posredoval. Nova priložnost za domačine je sledila v 35. minuti, ko je po predložku Vrbanca z glavo mimo leve vratnice streljal Martinović. V 44. minuti je s prodorom po levi strani do zaključnega strela prišel Pečnik, domačinom pa je vodstvo ponovno preprečil Handanović. Težko je reči, katero moštvo je bilo v prvem polčasu boljše, saj sta si obe priigrali nekaj priložnosti, a splošno gledano so imeli “Šumarji” lepše. Toda v nogometu štejejo le zadetki.

inbound7934046296002510881

Moštvi sta v drugi polčas krenili v nespremenjenih postavah. Prvo resnejšo priložnost so si v 56. minuti priigrali vijoličasti, a je Kronaveter  zadel zunanji del mreže. V 57. minuti pa je bilo že 0:2, saj je Amir Dervišević neposredno iz kota zatresel domačo mreži. Pri pa seveda moramo omeniti, da bi lahko bolje posredoval tudi Aluminijev vratar Luka Janžekovič. V 60. minuti je z volejem s kakšnih 25 metrov izvrstno streljal Klepač, a je namesto mreže stresel prečko mariborskih vrat. V 66. minuti je dvakrat nevarno streljal Rudi Požeg Vancaš, a je prvi strel ubranil Janžekovič, pri drugem pa je žoga zletela mimo leve vratnice. V naslednjih minutah so si vijoličasti priigrali še dve lepi priložnosti, a se je obakrat izkazal Janžekovič. Gostje iz Maribora so do konca tekme rutinirano držali vodstvo in osvojili nove tri točke, s čimer na lestvici za vodilno Olimpijo zaostajajo za dve točki.

Aluminij:Maribor 0:2

Aluminij: Janžekovič, Pantalon, Martinovič, Vrbanec, Ploj (71. Amuzie), Petrovič, Jakšić, Pečnik (59. Čermak), Klepač, Leko (81. Kontek), Živković

Maribor: Handanović, Mitrović, Peričić, Milec, Viler, Cretu (77. Vrhovec), Kronaveter, Dervišević, Požeg Vancaš, Mešanović (80. Kotnik), Zahović (90+1 Tavares)

Strelca: 0:1 Zahović (4.), 0:2 Dervišević (57.)

Rumeni karton: Martinović (67.);Cretu (23.)