Nogomet, Šport

Maribor z zmago nad Domžalami vsaj začasno na vrh lestvice PLTS

Okoli 3000 gledalcev je na tribunah Ljudskega vrta ob oblačnem vremenu pričakalo nogometaše Maribora in Domžal. Vijoličasti so v tekmo šli s popotnico dveh zaporednih zmag, kar je bil dober obet pred srečanjem z Domžalami, ki v letošnjem prvenstvu ne kažejo predstav iz prejšnjih sezon.

Po uvodnem otipavanju so gledalci prvi zadetek videli že v 7. minuti. Požeg Vancaš je prodiral po levi strani in podal do Vilerja, ki je v sredini kazenskega prostora našel Luko Zahovića. Slednjemu pa s kakšnih sedmih metrov ni bilo težko premagati nemočnega Ajdina Mulalića. Gostje so prvič nevarneje zapretili v 14. minuti, ko je z roba kazenskega prostora streljal Ćorluka, a se je izkazal Handanović. V nadaljevanju je tempo nekoliko padel, saj smo večinoma spremljali igro med obema kazenskima prostoroma. V 23. minuti je Ibričić izvajal kot z desne strani in poslal predložek v kazenski prostor, kjer je bil najvišji Vuyadinovich, a je z glavo za las meril preko gola. V 28. minuti je pri vijoličastih s strelom s kakšnih 18 metrov neuspešno poizkušal Požeg Vancaš. Štiri minute kasneje je Dervišević podal na desno stran do Hotića, ki je prodrl v bližino kazenskega prostora, kjer je v sredini našel Kronavetra, ki je s kakšnih 11 metrov še drugič premagal gostujočega vratarja Mulalića. Le nekaj trenutkov bi lahko bilo že 3:0, a je žoga po strelu Požeg Vancaša zadela vratnico gostujočih vrat. Do konca polčasa smo pri gostih videli še dva neupešna poskusa Jakupovića, a je ostalo pri vodstvu domačih z 2:0.

inbound3337153418236820079

Ekipi sta v drugi polčas krenili v nespremenjeni postavah. Prvo vznemirjenje je sledilo v 53. minuti, ko se je Podlogar sam znašel pred Handanovićem, a zgrešil nemogoče. V 57. minuti smo videli nov nevaren strel Požega Vancaša, a je žoga tudi tokrat zletela mimo leve vrat. Isti igralec je dve minuti kasneje spet imel priložnost za povišanje vodstva, a je namesto, da bi streljal raje podal do Hotića, čigar strel je Mulalić zlahka ukrotil. Domžalska mreža pa se je tretjič zatresla v 61. minuti, ko je lepo akcijo Cretuja in Zahovića s še drugim zadetkom na tekmi kronal Rok Kronaveter. Po številnih zapravljenih priložnostih je svoj zvezdniški trenutek na tekmi vendarle dočakal tudi Rudi Požeg Vancaš, ki je v 68. minuti po podaji Martina Milca še četrtič matiral Ajdina Mulalića. Srečanje je de facto že bilo odločeno. Do konca tekme so vijoličasti rutinirano držali vodstvo v svojih rokah. V 86. minuti je imel Vuk priložnost doseči častni zadetek za goste, toda Handanović je bil na mestu. Vuku se je dve minuti kasneje ponudila nova priložnost, ki pa jo je tokrat izkoristil in premagal Handanovića za končnih 4:1. Mariborčani so se tako z deseto zmago vsaj začasno povzpeli na vrh lestvice Prve lige Telekom Slovenije (PLTS).

Izjave po tekmi:

Andrej Razdrh, trener Domžal:”Nismo igrali na visokem nivoju. V tekmo smo šli neagresivno, kar je glede na težave, ki jih imamo v obrambi nekoliko nerazumljivo.  Poskušamo odpravljati napake, a nas čaka nas še veliko dela. Imeli smo sicer nekaj priložnosti, a zmaga Maribora je popolnoma zaslužena.

Darko Milanič, trener Maribora:”Zelo sem zadovoljen s srečanjem. Igrali smo proti kvalitetnemu nasprotniku, proti kateremu se moraš kompaktno braniti. Mislim, da so moji igralci tekmo zelo dobro oddelali, saj so v napadu dobro izkoriščali prostor, ki so ga dobivali na razpolago. Vem, da nam vsako tekmo ne bo šlo tako dobro, a smo zelo zadovoljni, da nam je uspelo zmagati še tretjič zapored.”

Maribor: Handanović, Mitrović, Peričić, Milec, Viler, Dervišević, Cretu, Hotić (79. Mešanović), Požeg Vancaš, Kronaveter (80. Tavares), Zahović (87. Kotnik)

Domžale: Mulalić, Vuklišević (73. Rom), Klemenčič, Ibričić, Mujan, Vuyadinovich, Ćorluka (63. Pišek), Fink, Podlogar (63. Lazarević), Jakupović, Vuk

Strelci: 1:0 Zahović (7.), 2:0 Kronaveter (32.), 3:0 Kronaveter (61.), 4:0 Požeg Vancaš (68.), 4:1 Vuk (88.)

Rumeni karton: Ćorluka (26.), Milec (85.), Ibričić (90+1)