Nogomet, Šport

Dva gola premalo za napredovanje

“Vijolčn’a je ljubezen večna, srca naša srečna, gremo Maribor” je pred začetkom tekme med slovenskimi in bolgarskimi prvaki odmevalo s tribun Ljudskega vrta. Izjemno vzdušje je obetalo dramatičen začetek dvoboja.

Prvo vznemirjenje je sledilo v 4. minuti, ko je angleški sodnik Pawson po prekršku nad Zahovićem dosodil prosti strel na robu gostujočega kazenskega prostora, ki pa ga Rok Kronaveter ni izvedel najbolje, saj je nastreljal živi zid. V nadaljevanju so pobudo prevzeli gostje iz Razgrada, a si resnejše priložnosti niso ustvarili. Nov obetaven napad smo nato videli 10. minuti, a se Kronaveter, Zahović in Požeg Vancaš niso razumeli najbolje, zato je žoga končala v avtu. Vijoličasti so z nekaj akcijami nakazali, da bi lahko parirali tekmecu, a je slednji v 17. minuti povedel. Po levi strani so domači pustili samega Marcelinha, ki je s kakšnih 16 metrov z diagonalnim strelom premagal Pirića. Novo razburjenje je sledilo sedem minut kasneje, ko je po prekršku nad Cicinhom Pawson pokazal na belo točko, ki jo je uspešno izvedel Keseru. V 36. minuti so si vijoličasti priigrali najlepšo priložnost na tekmi, toda Kronaveter podaje Mešanovića ni uspel kronati z zadetkom. V sodnikovem podaljšku je delivec pravice ponovno poskrbel za razburjenje, saj je spregledal igranje z roko bolgarskega vratarja Ilieva izven kazenskega prostora.

20190829_215833

Začetek drugega polčasa ni ponujal upanja na napredovanje v skupinski del Lige Europa. Prvi so resneje zapretili gostje, a je prosti strel Wandersona ubranil Pirić. V oči pa je bodlo predvsem dejstvo, da do 62. minuti Mariborčani niso uspeli sprožiti strela v okvir gostujočih vrat. V 65. minuti je domačim nekaj upanja z zadetkom po globinski podaji Vilerja vlil Tavares. “Dajte, dajte gol” se je slišalo iz tribun. To se je zgodilo v 72. minuti, ko je po predložku Požeg Vancaša žoga preletela vse igralce in končala v mreži. Sledila je infarktna končnica, v kateri je bilo jasno, da bo ekipa, ki bo dosegla zadetek, napredovala v skupinski del Lige Europa. Vijoličasti so poskušali preobrniti potek tekme, a zmage jim po živčni vojni ni uspelo doseči.

Izjave po tekmi:

Stanislav Genčev, trener Ludogorca: “Zadnjih 15 minut nismo bili na nivoju, a smo veseli, da smo na koncu uspeli.

Darko Milanič, trener Maribora:”Prvi polčas smo bili slabi in pasivni, zato smo se tudi znašli v zaostanku. V drugem polčasu je sledila druga pesem, a se nam na žalost ni izšlo. Enostavno ne bi smeli dobiti prvega zadetka, težko pa rečem, ali bi lahko Ivković prekinil akcijo. Škoda, ker nismo uspeli zadeti še tretjič, a tako pač je.”

MARIBOR-LUDOGOREC 2:2

Maribor: Pirić, Viler, Peričić, Ivković, Milec (46. Klinar), Vrhovec, Cretu (87.Kotnik),  Vancaš Požeg, Kronaveter (61. Tavares), Mešanović, Zahović

Ludogorec: Iliev, Cicinho, Rafael Forster, Moti, Nedyalkov, Badji, Anicet Abel, Marcelinho, Wanderson, Jorge Intima, Keseru (70. Dyakov)

Strelec: 0:1 Marcelinho (17.), 0:2 Keseru (25.) 1:2 Tavares (66.) 2:2 Požeg Vancaš (72.)

Rumeni karton: Peričić (26.), Vrhovec (56.); Marcelinho (16.) Moti (34.), Nedyalkov (39.), Cicinho (72.)