Nogomet, Šport

Rosenborg v Ljudskem vrtu porazil blede vijoličaste

Bil je topel in soparen večer. Dogajanje na mariborskih ulicah je tudi nevednemu obiskovalcu dalo vedeti, da je osrednji dogodek v mestu tekma med slovenskimi in norveškimi prvaki. Stadion pod Kalvarijo je napolnilo kakšnih 10.000 gledalcev, ki so v največjem številu v dosedanjem delu sezone prišli podpret svoje ljubljence.

V primerjavi s tekmo z AIK-om sta obe ekipi dvoboj začeli nekoliko bolj zadržano. Domači so prvič nekoliko resneje zapretili šele v 11. minuti, toda predložek Kronavetra je eden izmed gostujočih nogometašev zlahka odbil do vratarja Andreja Hansena.  V nadaljevanju so bili podjetnejši Mariborčani, vendar si resnejše priložnosti niso uspeli priigrati. V oči je bodla predvsem slabša igra Mitje Vilerja, ki po levi strani ni uspel prebiti gostujoče obrambe in poslati nevarne žoge svojim soigralcem v napadu ali zvezni vrsti, ki bi lahko resneje ogrozili gostujoča vrata. V 34. minuti je po predložku Hedenstadta s prostega strela vratnico zadel Soderlund, a je bil pred tem v prepovedanem položaju. V 45. minuti je po preigravanju do strela z roba kazenskega prostora prišel Kotnik, toda žoga je za nekaj centimetrov zletela preko gola. Moštvi sta na odmor odšli z rezultatom 0:0.

20190807_201509

Kako nevarni so gostje iz prekinitev, se je pokazalo v 50. minuti, ko je po prekršku Pihlerja nad Jensnom, s prostega strela s kakšnih 28 metrov zadel Soderlund. Nekaj minut kasneje je nevarno streljal Adegbenro. V 55. minuti je imel Hansen veliko dela po strelu Kronavetra. Po doseženem zadetku so Norvežane počasi pričeli prevzemati niti igre v svoje noge. To se je potrdilo tudi v 63. minuti, ko je po predložku Asna še drugič z glavo zadel Alexander Soderlund. Vijoličasti so delovali vedno bolj bledo in izpraznjeno. Nekaj upanja je domačim v 70. minuti z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora vlil Tavares in izid znižal na 1:2. Sledil je hiter odgovor gostov, ki so že minuto kasneje povišali vodstvo na 1:3. Zelo slabemu Mitji Vilerju je po desni strani pobegnil Adegbenro in poslal žogo v sredino, kjer je do nje prišel Jensen in jo po nekaj odbitkih uspel pospraviti v mrežo. Do konca tekme so domači sicer še nekajkrat nevarno streljali, a so žoge kot po pravilu letele mimo gola.

Kljub vtisu, da je Rosenborg premagljiva ekipa, pa moramo zapisati, da so si vijoličasti z nocojšnjim porazom močno priprli vrata za napredovanje v zadnji krog kvalifikacij. Povratna tekma bo prihodnji torek v Trondheimu.

Izjava po tekmi:

Darko Milanič, trener Maribora: “Razočarani smo, ker smo izgubili na domačem igrišču. Za nami je težka tekma. Do prvega zadetka smo kontrolirali tekmo. Zadetek s prostega strela nam je otežil situacijo in vzel nekaj samozavesti. Delovali smo precej anemično in počasno. Tudi drugi zadetek smo prejeli s prekinitve, čeprav smo temu elementu posvečali veliko pozornosti. Igrali smo pod svojimi zmožnostmi.”

Maribor: Pirić, Viler, Peričić, Ivković, Milec, Vrhovec, Pihler, Kotnik (85. Kramarič), Kronaveter, Hotić (64. Požeg Vancaš), Tavares

Rosenborg: Hansen, Hedenstad, Reginiussen (15. Valvik), Hovland, Meling, Jensen, Ludemo, Asen (80. Trondsen, Akintola, Soderlund (68. Helland), Adegbenro

Strelci: 0:1 Soderlund (50.) 0:2 Soderlund (63.), 1:2 Tavares (70.), 1:3 Jensen (71.)

Rumeni karton: Milec (7.), Adegbenro (23.), Pihler (50.), Jensen (89.)