Nogomet, Šport

Šest golov v Ljudskem vrtu

Mirno sobotno popoldne je napovedalo miren obračun 34. kroga Prve lige Telekom Slovenije Mariborom in Triglavom. Tekma ni odločala o ničemer, saj si je moštvo iz Ljudskega vrta med tednom že zagotovilo 15. naslov prvaka.

Začetek tekme je bil povsem v znamenju Maribora, saj je po podaji Hotića Jasmin Mešanović že po 11 sekundah tekme domače povedel v vodstvo z 1:0. V 6. minuti so nevarno zapretili tudi gostje iz Kranja. S kakšnih 20 metrov se je za strel odločil Gašper Udovič, Pirić pa je s precej napora žogo izbil čez gol. V 14. minuti je po izvajanju kota z leve strani do priložnosti prišel Mlakar, vratar gostov Luka Čadež pa je žogo brez težav ujel. V 22. minuti pa je sledilo nenadejano izenačenje. Po podaji Ivana Crnova z desne strani je s strelom po tleh s 15 metrov Pirića premagal Kristjan Arh Česen. V naslednjih minutah so gostje vedno bolj pričeli prevzemati pobudo. Le kakšno minuto po izenačujočem zadetku je z glavo preko Pirićevih vrat streljal Luka Majcen. V 29. minuti je v gostujočem kazenskem prostoru padel Luka Zahović, a je piščalka glavnega sodnika Darjana Kovačiča ostala nema. Do odmora sta pri Mariboru nevarno streljala še Cretu in Mlakar. V 39. minuti je po napaki Pihlerja Tijanić imel lepo priložnost, da bi zadel za 1:2, toda spet se je izkazal Pirić.

20190518_181526

Če se je prvi polčas začel s hitrim vodstvom vijoličastih, je bilo na začetku drugega ravno obratno. S krasnim strelom iz obrata z osemnajstih metrov je za 1:2 zadel David Tijanić. Novo razburjenje je sledilo v 48. minuti, ko je gostujoči vratar napravil prekršek nad Mlakarjem, sodnik Kovačič pa je z nekaj obotavljanja pokazal na belo točko. Najstrožjo kazen je zanesljivo izvedel Zahović. Slednji se je pet minut kasneje sam znašel pred Čadežem, a je ta njegov strel ubranil. Nadaljevanje ni ponudilo konkretnejših priložnosti. V želji, da bi tekmo dobil je Milanič v 65. minuti v igro namesto Jana Mlakarja poslal Marcosa Tavaresa. V 68. minuti je po prodoru in podaji Klinarja žogo v Čadeževo mrežo še drugič na tekmi preusmeril Luka Zahović.

Po doseženem tretjem zadetku so Mariborčani še stopnjevali pritisk proti gostujočim vratom, a so poizkusi Hotića, Vršiča in Zahovića zleteli mimo gola, ali pa jih Čadež ubranil. Še enkrat več pa se je v nogometu potrdilo pravilo, da kdor ne da, dobi. Po predložku s prostega strela je bil v 85. minuti pred Pirićem najspretnejši Majcen in izid poravnal na 3:3. To je bil tudi končni rezultat tekme.

Izjavi po tekmi:

Dejan Dončić, trener Triglava: “Mariboru bi čestital za naslov. Mislim, da so si to zaslužili. Mi moramo na vsaki tekmi osvojiti čim več točk, da se izognemo kvalifikacijam. Tekmi bi se lahko obrnila v eno ali drugo smer, a se mi rezultat 3:3 zdi dokaj realen.”

Darko Milanič, trener Maribora: “Nasprotniku bi čestital za dobro tekmo, ki je bila zelo dinamična. Pri vodstvu 3:2 smo pokazali veliko želje po novem zadetku, a nam na žalost ni uspelo. V tem tednu smo izgubili veliko energije. Igralci se morajo zdaj dobro regenerirati. Pohvalil pa bi tudi navijače, saj je bila atmosfera zelo pozitivna. Glede prestopa Roka Kronavetra pa lahko rečem zgolj to, da bi si ga vsekakor želel v kadru.”

Maribor: Pirić, Klinar, Rajčević, Viler, Ivković, Pihler, Hotić (85. Bajde), Cretu (70. Vršič), Mešanović, Zahović, Mlakar (65. Tavares)

Triglav: Čadež, Šalja, Crnov (90.+1. Kopač), Arh Česen, Udovič, Mlakar (84. Qendrim), Rogelj, Kryzeiu (82. Gajić), Tijanić, Mertelj, Majcen

Strelec: 1:0 Mešanović (1., po 11 sekundah), 1:1 Arh Česen (22.), 1:2 Tijanić (46.), 2:2 Zahović (49., 11-m), 3:2 Zahović (68.), 3:3 Majcen (85.)

Rumeni karton: Čadež (48.), Klinar (52.), Mešanović (88.)