Nogomet, Šport

Vijoličasti po zmagi v Celju do 15. naslova najboljšega v Sloveniji

Nocoj ni več dvoma glede tega, kdo bo najboljši v 28. sezoni slovenskega državnega prvenstva v nogometu. Z zmago v Celju z rezultatom 1:3 so vijoličasti tri kroge pred koncem ljubljanski Olimpiji ušli na neulovljivih 11 točk prednosti. Ljubljančani so danes v Stožicah morali priznati premoč Domžalam, ki so jih premagale z rezultatom 1:4.

20190420_181251

Varovanci Darka Milaniča tekme v knežjem mestu niso začeli najbolje, saj so v 8. minuti domačini povedli z zadetkom Daria Vizingerja. Mariborska igra je bila večji del tekme dokaj bleda, a so dvoboj v njihovo korist prevesile menjave tretjini srečanja, ko sta namesto Amirja Derviševića in Dareta Vršiča v igro vstopila Jan Mlakar in Dino Hotić. Omenjena sta precej poživila igro vijoličastih, kar je imelo za posledico izenačujoči zadetek, ki ga je po podaji Martina Milca dosegel Jasmin Mešanović. V 75. minuti je Milanič v igro poslal kapetana Marcosa Tavaresa, slabih deset minut kasneje pa sta prvenstvo z zadetkoma odločila rezervista Mlakar in Hotić.

Do konca prvenstva vijoličaste na domačem terenu čakata še tekmi s Triglavom in Krškim. V zadnjem kolu pa bodo gostovali v Domžalah.