Nogomet, Šport

Olimpija prestavila mariborsko “čago”

Sončno vreme, izvrstno vzdušje in polne tribune so bile lep uvod v današnji večni derbi med Mariborom in Olimpijo. Na začetku tekme so bili več pri žogi gostje iz Ljubljane, a to še ni bil nogomet, ki bi ponudil resnejše priložnosti. To smo prvič videli v 9. minuti, ko je Vršič lepo podal do Luke Zahovića, ki je stekel v prazen prostor, a je bil od njega hitrejši gostujoči vratar Vidmar. Ravno, ko so Viole na južni tribuni razvile veličasten transparent, so Ljubljančani povedli. Po predložku enega izmed gostujočih nogometašev, je Ivković zatresel lastno mrežo. Nekaj trenutkov kasneje je bilo že 2:0. Po identični akciji in predložku Andrejašiča je zadel Rok Kronaveter. To je bila za poln Ljudski vrt resnično ledena prha. V 24. minuti je znova nevarno streljal Kronaveter, a je Pirić tokrat izvrstno posredoval.

20190511_174750

Gostje iz Ljubljane so se v nadaljevanju polčasa osredotočili na branjenje vodstva, medtem ko so bili napadi vijoličastih jalovi. V 32. minuti je Zahović nevarno podal v kazenski prostor, a je Vidmar pred Mlakarjem žogo izbil v kot. Mariborčani niso imeli svojega dne. To je v 36. minuti po preigravanju in izvrstnem strelu potrdil še Cekici, ki je zadel za 0:3. Sedem minut kasneje je Vidmar izvrstno posredoval še po strelu Vrhovca. Do konca polčasa bi lahko gostje svojo prednost še povišali, a je ostalo pri 0:3.

20190511_191132

Vijoličasti so v drugi polčas krenili odločneje, a je Olimpija brez težav zadržala visoko vodstvo. Kljub bučni podpori s tribun je bila igra igralcev v vijoličastem še vedno preveč raztrgana in premalo konkretna, da bi lahko  računali na preobrat. Dogajanje na igrišču je bilo prekinjeno v 72. minuti, ko so domači navijači zmetali nekaj bakel na igrišče, a so jih gasilci hitro odstranili z igralne površine. Varovanci Darka Milaniča so velikokrat poskušali z dolgimi podajami v kazenski prostor, ki pa jih je zlahka polovil Vidmar. Najbližje častnemu zadetku je bil v 86. minuti Zahović, a je žoga zadela vratnico. Namesto predčasne osvojitve naslova državnega prvaka je Olimpija zmanjšala točkovni zaostanek za Mariborom na osem točk.

Izjavi po tekmi:

Safet Hadžić, trener Olimpije:”Mislim, da smo si zaslužili zmago. Moja želja je bila napadalen nogomet in ta cilj smo dosegli. Maribor je imel danes slab dan, a kljub temu ne verjamem, da na koncu ne bi bil prvak. Zato bi mu že čestital za osvojen naslov.”

Darko Milanič, trener Maribora: “Težko rečem, kaj drugega kot to, da smo odigrali slabo tekmo. Ta je bila za nas končana že po 15 minutah. Drugi prejeti zadetek nam je vzel energijo. Naša slaba igra je posledica želje po predčasnem proslavljanju naslova prvaka.”

Maribor: Pirić, Rajčević, Milec, Kolmanič, Ivković, Vrhovec (46. Pihler),  Dervišević, Hotić, Vršič, (58. Tavares) Mlakar (79. Mešanović), Zahović

Olimpija: Vidmar, Štiglec, Bagnack, Maksimenko, Andrejašič (89. Mujčić), Valenčič, Putinčanin, Kronaveter, Savić, Cekici, Kadrić (87. Jurčević)

Strelci: 0:1 Ivković (9., ag), 0:2 Kronaveter (15.), 0:3 Cekici (36.)

Rumeni karton: Savić (32.), Kadrić (49.), Milec (50.), Andrejašič (68.), Valenčič (77.)