Nogomet, Šport

Rudar nemočen v Ljudskem vrtu

Velikonočno sobotno popoldne je ljubiteljem nogometa prineslo tekmo med Mariborom in Rudarjem. V Ljudskem vrtu se je zbralo okoli 3000 gledalcev. Ti so po začetnem otipavanju prvi zadetek videli že v 3. minuti. Dervišević je na desni strani izvajal avt in žogo vrgel v kazenski prostor, kjer je Rajčević podaljšal do Zahovića, ki mu ni bilo težko zadeti za 1:0. V nadaljevanju polčasa so gostje po uvodnem šoku vzpostavili ravnotežje na igrišču, a resnejših priložnosti si nobeno izmed moštev ni uspelo priigrati vse do 18. minute, ko je s kakšnih 18 metrov pri gostih streljal Tomašević, Pirić pa je žogo odbil v kot. V naslednjih minutah so bili pred Pridigarjevimi vrati nekajkrat nevarni vijoličasti. Novo vznemirjenje na tribunah je sledilo v 25. minuti, ko sta v protinapad stekla Zahović in Mlakar. Nad slednjim je prekršek napravil Pušaver, glavni sodnik Šmajc pa je gostujočemu igralcu pokazal rdeči karton in dosodil enajstmetrovko. To je izvajal Zahović, ki pa mu je zadetek preprečila vratnica. Tri minute kasneje je po strelu z leve strani okvir vrat stresel še Jan Mlakar. V 35. minuti smo videli strel Derviševića, ki ga je Pridigar zlahka ukrotil. Štiri minute kasneje je novo lepo priložnost za povišanje vodstva zapravil Luka Zahović, ki bi lahko glede na situacijo tudi podal, a se je raje odločil za strel in zgrešil. Serijo neučinkovitih poskusov je v 44. minuti po podaji Milca nadaljeval Mlakar.

20190420_181251

Začetek drugega polčasa je bil nekoliko manj razburljiv od prvega. Moštvi si nista priigrali resnejših priložnosti vse do 55. minute, ko se je iznenada za strel z 20 metrov odločil Dervišević, in premagal Pridigarja. To je bil pravi evrogol. Tedaj se je zdelo, da je vprašanje zmagovalca v Ljudskem vrtu že odločeno, toda v 67. minuti je po kombinaciji Kobiljarja in Radića slednji znižal vodstvo domačih na 2:1. Po dokaj zaspani igri smo v 87. minuti videli novo najstrožjo kazen za domače. Strel Santosa je z roko blokiral Krefl, sodnik Šmajc pa je pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je zanesljivo izvedel Tavares. Vijoličasti so do konca tekme imeli še nekaj priložnosti, a je ostalo pri izidu 3:1. Z novo zmago so Mariborčani prednost pred ljubljansko Olimpijo ponovno povečali na 12 točk.

Izjavi po tekmi:

Almir Sulejmanović, trener Rudarja: “Spet smo morali vzdržati z igralcem manj. Težko je loviti tekmeca, če že v tretji minuti prejmeš zadetek. Po prvem polčasu smo kljub zaostanku želeli izenačiti, a se nam na žalost ni izšlo.”

Darko Milanič, trener Maribora: “Odigrali smo zelo dobro tekmo proti moštvu, ki želi igrati. Izključitev nam dela ni olajšala, temveč otežila. Zelo sem zadovoljen z zmago in odzivom igralcev.”

Maribor: Pirić, Rajčević, Milec, Ivković, Kolmanič, Dervišević, Hotić (74. Santos), Vršič (62. Tavares), Vrhovec, Mlakar (69. Mešanović), Zahović

Rudar: Pridigar, Krefl, Bolha, Tomašević, Pušaver, Čosić, Črnčič, Trifković (46. Arap), Tučić (46. Kobiljar), Radić (85. Vodeb), Škoflek

Strelec: 1:0 Zahović (3.), 2:0 Dervišević (56.), 2:1 Radić (67.), 3:1 Tavares (87. 11-m)

Rumeni karton: Črnčič (68.)

Rdeči karton: Pušaver (25.)