Nogomet, Šport

Brez golov v Stožicah

V napol praznih Stožicah sta moštvi Maribora in Olimpije odigrali derbi 23. kroga v Prvi ligi Telekom Slovenije. V uvodnih minutah so bili nekoliko podjetnejši domačini, ki so prvič resneje zapretili v 10. minuti, ko je z leve strani z roba kazenskega prostora streljal Savić, žoga pa je zletela mimo desne vratnice Pirićevih vrat. V nadaljevanju so vijoličasti postopoma pričeli prevzemati pobudo, toda resnejše priložnosti si niso ustvarili. V 29. minuti je imel Pirić precej dela po strelu Andrejašiča in žogo odbil v kot.

Na tribunah se je medtem razvnel besedni dvoboj med obema navijaškima skupinama. “Polpismene parole, Šiškova varda in posmeh nacije. To so dosežki štajerske civilizacije,” so Green Dragonsi sporočali mariborskim Violam. Na zelenici smo medtem spremljali igro med obema kazenskima prostoroma, med katero si moštvi nista uspeli pripraviti resnejših priložnosti za dosego zadetka. Ob koncu polčasa je bilo na semaforju začetnih 0:0.

20190316_210308

Drugi polčas so ponovno odločneje začeli igralci v zelenih dresih. V 48. minuti je bil po predložku Kronavetra v kazenskem prostoru gostov najvišji Kidrič in z glavo stresel prečko mariborskih vrat. Minuto kasneje je nevarno streljal streljal še Brkić, Pirić pa je žogo odbil v kot. Isti igralec je v 57. minuti poizkušal še s prostega strela, a se je ponovno izkazal Kenan Pirić. Olimpija je bila tudi v nadaljevanju boljši tekmec, saj je preko Gorana Brkića ponovno zapretila v 72. minuti. Pirić je žogo odbil, Milec pa je odbitek poslal v kot. V 83. minuti je po lepi akciji Pihlerja, Tavaresa in Zahovića žogo pred slednjim v zadnjem trenutku izbil eden izmed ljubljanskih branilcev. Proti koncu tekme so pobudo pričeli prevzemati vijoličasti, a mreže jim ni uspelo zatresti.

Izjavi po tekmi:

Darko Milanič, trener Maribora:” Prvi polčas je bil odličen. Dobro smo se branili. Z naše strani lahko srečanje ocenim pozitivno. Mislim, da smo nadzirali potek tekme. S točko smo zadovoljni, čeprav smo si želeli zmagati.”

Robert Pevnik, trener Olimpije:” V prvi polčas smo šli preveč previdno in premalo dinamično. V drugem polčasu smo bili precej boljši. Zadeli smo prečko in imeli veliko priložnosti. Manjkali so le zadetki. D0kler je matematično mogoče, bomo upali na to, da ujamemo Maribor.”

20190316_215240

Olimpija: Vidmar, Jurčević, Maksimenko, Bagnack, Andrejašič (53. Črnic), Brkić, Tomić, Kronaveter (92. Kadrić), Boakye, Savić (89. Kregar), Kidrič

Maribor: Pirić, Rajčević, Kolmanič, Milec, Ivković, Pihler, Cretu, Hotić, Kramarič (63. Tavares), Mešanović (71. Vršič), Zahović

Rumeni karton: Tomić (51.)