Odbojka, Šport

Slovenke suvereno premagale Islandke

Reprezentanci Slovenije in Islandije sta danes v dvorani Lukna oddigrali tekmo 5. kroga kvalifikacij za evropsko prvenstvo. V 1. nizu so bile precej boljše Slovenke, saj so vodile z 10:4 in 14:7. Gostje iz Islandije so se nato približale na štiri točke zaostanka, kar je slovenskega selektorja Chiappinija prisililo, da je vzel minuto odmora. Reakcija selektorja je očitno zalegla, saj so Slovenke nato ponovno pobegnile na sedem točk prednosti (17:10). Do konca niza se je prednost Slovenk še višala. Naše odbojkarice so niz dobile z rezultatom 25:12.

Odbojka SLO-ISL 1.0

Začetek drugega niza je bil nekoliko bolj izenačen, saj so Islandke celo povedle z rezultatom 2:3, a so nato naše odbojkarice stvari ponovno postavile na svoje mesto ter po uspešnih zaključkih Tine Grudine in Darje Eržen povedle s 7:3. V nadaljevanju so svoj ritem še stopnjevale in kmalu pobegnile na šest točk prednosti (10:4). Slovenke so bile izrazito boljše v servisu in bloku, kar je imelo za posledico vodstvo z rezultatom 15:5. Prednost je še naraščala in je kmalu narasla na 13 točk (19:6). Naše odbojkarice so nato niz suvereno pripeljale do konca in ga dobile s 25:11.

SLO-ISL 2.0

Tretji niz so Slovenke začele z delnim izidom 5:0. Gostje so se nato približale na 5:3, a zelo razigranih domačink niso uspele ujeti. Po uspešnem servisu Sare Najdič je slovenska prednost znašala že 10 točk, zato je kmalu postalo jasno da bodo naše odbojkarice tekmo dobile z rezultatom 3:o. To se je na koncu tudi zgodilo, saj so naše izkoristile drugo zaključno žogo in po uspešnem zaključku Ize Mlakar tretji niz dobile z enakim rezultatom kot prvega (25:12). V naši reprezentanci sta bili z devetimi točkami najuspešnejši Tina Grudina in Darja Eržen, medtem ko je bila pri gostjah najučinkovitejša Thel Gretarsdottir, ki je dosegla 10 točk. Za uvrstitev na evropsko prvenstvo bodo morale naše odbojkarice v sredo premagati še izbrano vrsto Izraela.

SLOVENIJA-ISLANDIJA 3:0 (12, 11, 12)

Slovenija: Mori 2, Grudina 9, Vovk 2 , Zdovc Šporer 1, Mikl (L), Mlakar 8, Najdič 2, Pintar 2, Sobočan 4, Ščuka 7, Eržen 9, Dobaj (L), Planinšec 7, Hutinski 5

ISLANDIJA: Gudnadottir 1, Fridriksdottir, Davidsdottir, Gunnarsdottir 1, Gudmundsdottir, Einarsdottir 5, Bjornsdottir, Stefansdottir, Einarsdottir, Ioransdottir, Eiriksdottir 2, Gretarsdottir 10, Hrafnsdottir