Odbojka, Šport

Nizozemci v Dvorani Tabor boljši od Slovencev

Slovenska odbojkarska reprezentanca je nocoj v Dvorani Tabor odigrala zadnjo tekmo letošnje Evropske lige proti nizozemski izbrani vrsti. Tudi tokrat na delu ni bila prva postava, poleg nekaterih nosilcev pa na parket nista stopila še Tonček in Žiga Štern. Prvi niz so precej bolje začeli Nizozemci in povedli s 3:0. Slovenci so prve točke dosegli predvsem po zaslugi  nasprotnikovih napak in se v nadaljevanju približali zgolj na dve točki zaostanka (5:7). Gostje so vodili ves niz, kmalu pa so svojo prednost povečali na štiri točke (11:15), kar je selektorja Sama Miklavca prisililo, da je vzel pol minute odmora. V nadaljevanju se Slovenci navkljub nekaj obetavnim akcijam niso uspeli približati na manj kot dve točki zaostanka. Pri Slovencih sta se z igro izkazala predvsem Jernej Detela in Jure Okroglič, a poraza v prvem nizu nista uspela preprečiti. Na koncu so s 25:19 slavili gostje.

Slovenci so drugi niz začeli precej bolje in na začetku povedli s 4:1 ter gostujočega selektorja Gida Vermeulena prisilili k temu, da je moral vzeti 30 sekund odmora. To domačih ni zmedlo, saj so povedli za 4 točke (7:3), a so se jim Nizozemci z delnim izidom 3:0 približali zgolj na točko zaostanka (7:6), nato pa po nekaj dobrih servisih Robberta Andringe izenačili na 10:10. Varovanci Sama Miklavca so zatem ponovno zaigrali bolje in povedli s 16:12. V naslednjih izmenjavah so znova prednjačili gostje, saj so izid uspeli izenačiti na 17:17, kar je obetalo dramatičen zaključek niza. V končnici so Nizozemci uspeli povesti z 19:20, a se naši odbojkarji niso dali, ter povedli z 21:20. Na žalost pa so gostje tudi z nekaj sumljivimi sodniškimi odločitvami uspeli niz dobiti z rezultatom 25:23.

IMAG1323

Podobno kot v prvem, so bili tudi na začetku tretjega niza nekoliko boljši Nizozemci, ki so imeli točko ali dve prednosti pred našimi, njihovo najvišje vodstvo pa je bilo 8:5. Slovenski odbojkarji so bili nekaj korakov za gosti, kar je bilo posledica pomanjkanja izkušenj in neuigranosti. Slika iz začetka se je nadaljevala tudi v nadaljevanju, a se je pri izenačenju na sedemnajsti točki zdelo, da lahko Slovenci še preobrnejo potek niza. To se je na koncu tudi zgodilo. V končnici so bili najprej v boljšem položaju Nizozemci, ki so po asu Abdel-Aziza povedli z 21:19. Zatem pa je z nekaj odličnimi servisi Jernej Detela poskrbel, da so naši povedli z 22:21 ter si pri rezultatu 24:22 priigrali dve zaključni žogi za zmago v tretjem nizu. Miklavčevi varovanci zmagali so niz dobili s 25:23, s čimer so poskrbeli, da maloštevilni gledalci še niso zapustili dvorane in odšli domov. Rezultat je bil znižan na 1:2 v nizih.

Na začetku četrtega niza so “tulipani” spet naredili izid 4:0 in naše ponovno postavili v težek položaj. Njihova prednost je v nadaljevanju znašala že osem točk (13:5). Gostje so Slovence na varni razdalji držali celoten niz, proti koncu pa so povedli z 21:12. Niz se je končal z izidom 25:14. Končni rezultat 1:3 sicer ne odraža realnih razmer na igrišču, vsekakor pa je bilo moč opaziti pomanjkanje uigranosti in izkušenosti, ki sta zelo potrebni, če se Slovenija želi enakovredno kosati z najboljšimi na svetu. Upamo, da bo na svetovnem prvenstvu, ki bo septembra potekalo v Italiji in Bolgariji, podoba naše reprezentance povsem drugačna.

Slovenija-Nizozemska 1:3 (-19, -23, 23, -14)

Slovenija: Toman-libero, Kozamernik, Jereb 2, Planinšič, Hribar-libero, Okroglič 12, Detela 18, Štalekar 7, Klobučar 17, Štern, Videčnik, Mijatović 4

Nizozemska: Van Haarlem, Keemink 4, Van Gardereren 4, Ter Horst 3, Sparidans-libero, Jorna 4, Plak 11, Smit 1, De Vries 2, Abdel-Aziz 37, Parkinson, Andringa 11, Dronkers-libero, Hoogendorn