Rokomet, Šport

Sodniška farsa preprečila slovensko zmago

Slovenska rokometna reprezentanca je v drugem krogu evropskega prvenstva v rokometu remizirala z Nemčijo z rezultatom 25:25. Zmago sta slovenskim rokometašem preprečila litovska sodnika, ki sta po izteku igralnega časa zaradi nepravilnega izvajanja s sredine pokazala rdeči karton Blažu Blagotinšku, in dosodila sedemmetrovko za Nemce, ki jo je uspešno izvedel Tobias Reichmann.

Naši rokometaši so tekmo sicer začeli odlično, saj so prvi polčas vseskozi vodili, na odmor pa so odšli s prednostjo 15:10.  Drugi polčas so bolje začeli Nemci, ki so slovensko vodstvo vztrajno zmanjševali v 47. minuti pa so ujeli priključek in izenačili na 19:19. To jim je uspelo ob prednosti dveh igralcev več. Sledil je dramatičen zaključek, kjer se Slovenci niso predali in v 57. minuti povedli s 23:21, toda Nemci so ponovno ujeli priključek in izenačili na 23:23. Naše je v vodstvo iz sedemmetrovko ponovno povedel Kavtičnik, toda našim nasprotnikom sta znova pomagala sodnika, ki sta spregledala prekrška Paula Druxa v napadu in gol priznala. Slovenci so nato ponovno izvedli hitro akcijo, ki jo je z golom zaključil Janc, slovenski rokometaši pa so že slavili zmago. Na koncu sta zadnjo besedo spet imela sodnika, ki sta zrežirala zgoraj opisani scenarij.

Janc

Glede na katastrofalno sojenje na zadnjih dveh tekmah lahko upravičeno sklepamo, da se je nekdo očitno ustrašil, da bi se na evropski prestol po slovenskih košarkarjih povzpeli še rokometaši. Upajmo, da se bodo njegove nočne more uresničile vsaj deloma, če bodo Slovenci osvojili medaljo. Upanje umre zadnje.

SLOVENIJA-NEMČIJA 25:25 (15:10)