Odbojka, Šport

Odbojkarice Nove KBM Branik so ponovno pokalne prvakinje

Odbojkarice Nove KBM Branik so nocoj v Hočah odigrale finalno tekmo pokala Slovenije s Calcitom iz Kamnika.  Začetek tekme je bil precej izenačen, toda v nadaljevanju so pobudo pričele prevzemati Mariborčanke, ki so na prvi tehnični odmor odšle s prednostjo 8:6. Prednost so ohranile tudi po drugem tehničnem odmoru, saj so nanj odšle z rezultatom 16:14. V zadnjem delu 1. niza so si priigrale že šest točk prednosti (20:14). Prednost so kasneje še povišale in slavile z rezultatom 25:17.

Podoben scenarij se je odvijal tudi na začetku drugega niza,v katerem sta bili ekipi podobno izenačeni kot na začetku prvega. Na prvi tehnični odmor so s prednostjo 8:5 tudi tokrat odšle Štajerke. Mariborske odbojkarice so svojo prednost v nadaljevanju povišale na šest točk (11:5). Ob drugem tehničnem odmoru pa je njihova prednost znašala sedem točk (16:9). “Bankirke” so v nadaljevanju še stopnjevale premoč na igrišču in si priigrale že 11 točk naskoka (21:11). Štajerke so tako 2. niz brez težav dobile z rezultatom 25:13 in povedle z 2:0 v nizih.

Tretji niz so nekoliko bolje začele Kamničanke, saj so priigrale dve točki naskoka (5:3), na prvi tehnični odmor pa so odšle s prednostjo 8:5. Mariborčanke so se nato približale zgolj na točko zaostanka (7:8), a so jim tekmice ponovno pobegnile na štiri točke zaostanka (7:11). Tudi v nadaljevanju “bankirke” niso uspele prikazati svoje prave igre, zato so na drugi tehnični odmor odšle s petimi točkami zaostanka (11:16). V zaključku niza se je njihov zaostanek povečal še za dve točki (12:19). Mariborčanke so se tako znašle v težkem položaju, iz katerega se do konca niza niso uspele izvleči, in ga izgubile z rezultatom 20:25.

Uvod v četrti niz je spet potekal po mariborskih notah, saj so štajerske odbojkarice na prvi tehnični odmor odšle s prednostjo 8:5. V nadaljevanju so ponovno nevarno zapretile Kamničanke in uspele izenačiti na deseti točki, a so se Mariborčanke ponovno zbrale in prišle do vodstva s 14:11, na drugi tehnični odmor pa so odšle s prednostjo 16:13. Po odmoru se je pri rezultatu 18:17 ponovno obetala napeta končnica, v kateri so do pomembnega vodstva z 22:21 prišle Kamničanke, a so odbojkarice iz Maribora z delnim izidom 3:0 prišle do vodstva s 24:23. Štajerke prve zaključne žoge niso uspele izkoristiti, zato jim je to uspelo v drugo. Na koncu so slavile z rezultatom 26:24 oz. s 3:1 v nizih. Pri Mariborčankah je s 23 točkami blestela Iza Mlakar, ki je bila izbrana tudi za najboljšo igralko turnirja.