Odbojka, Šport

Mariborčanke prvi finalistke odbojkarskega pokala Slovenije

Odbojkarice Nove KBM Branik so prve finalistke pokala Slovenije, saj so prepričljivo s 3:0 v nizih premagale tekmice Allianse iz Šempetra. Takšen razplet je nakazoval že prvi set, ki se je končal z rezultatom 25:13 v korist Mariborčank. Drugi set je bil precej bolj izenačen, a so na prvi tehnični odmor vseeno odšle Mariborčanke s prednostjo 8:7. Po tehničnem odmoru so gostje iz Maribora naredile delni izid 2:0 in povedle z 10:7. Nekaj trenutkov kasneje pa so imele “bankirke” po asu Sare Najdič že 6 točk prednosti (14:8), vendar so se tremi zaporednimi točkami tekmice iz Savinjske doline približale na zgolj tri točke zaostanka. Kljub temu pa so na tudi na drugi tehnični odmor Štajerke odšle s prednostjo 16:12.

IMAG0917

V nadaljevanju niza so odbojkarice iz Šempetra zaigrale precej bolje in celo povedle s 17:16, zaradi česar je bil trener Mariborčank  Samo Miklavc prisiljen vzeti pol minute odmora. Gledalci so bili priča izenačeni končnici, ki pa so jo bolje odigrale Mariborčanke in set dobile z rezultatom 25:22. Tudi tretji set so precej bolj prepričljivo začele “bankirke” in na začetku povedle s 6:0, na prvi tehnični time out pa so odšle s prednostjo 8:5. Do drugega odmora pa svojo prednost še povišale na 7 točk (16:9). Pri bankirkah je bila prvo ime tekme nedvomno Iza Mlakar, ki je tekmicam skupaj nasula 17 točk. To je prišlo do izraza tudi v tretjem nizu, saj so ga Mariborčanke prepričljivo dobile z rezultatom 25:14.

Ob 20. uri bo na sporedu še tekma med Formulo Formis in Calcitom iz Kamnika.

Nova KBM: Mlakar 17, Košenina, Kaučič 7, Sužnik, Bračko, Vovk 6, Najdič 4, Milosavljević, Sobočan 11, Jerala 2, Pinar 9, Blagne, Koskelo, Kranjc

Alliansa Šempeter: Rituper, Rifelj, Božič 4, Vodlan 1, Praunseis 4, Podbregar, Forštnarič 4, Lekše 3, Vrhovnik 1, Žnidar 3, Mazej, Lakovšek 8, Plesec