Odbojka, Šport

Calcit Volley drugi finalist pokala Slovenije

Odbojkarice Calcita Volley so druge finalistke pokala Slovenije, saj so v drugi polfinlni tekmi premagale Formulo Formis iz Rogoze z rezultatom 3:1 v nizih. Sodeč po uvodnih izmenjavah je bilo mogoče sklepati, da bo šlo za izredno izenačeno tekmo, ki so jo bolje pričele Rogožanke in na začetku povedle z 8:6. Nato pa so Kamničanke z delnim izidom 3:0 prišle do vodstva z 9:8. Nadaljevanje tekme je bilo prav tako izenačeno na drugi tehnični odmor pa so z dvema točkama prednosti odšle odbojkarice Calcita (16:14). Pred koncem niza so si Kamničanke priigrale še najvišjo prednost, ki je znašala 4 točke (21:17). Toda Rogožanke se niso predale, saj so  se v nadaljevanju približale zgolj na dve točki zaostanka, na 22. točki pa so celo izenačile, kar je bil dober obet za dramatičen zaključek 1. niza. Končnico so ob podpori glasnih navijačev bolje odigrale Rogožanke, ki so izkoristile že prvo zaključno žogo in niz dobile z rezultatom 25:23.

IMAG0919

V začetku 2. niza smo prav tako bili priča boljši igri odbojkaric Formule Formisa, ki so na začetku povedle z 4:1, vendar so Kamničanke z delnim izidom 4:0 prišle do vodstva s 5:4. Kljub zaostanku, pa se ekipa iz Rogoze ni predala in je na prvi tehnični odmor odšla s prednostjo 8:6. Nadaljevanje je bilo ponovno bolj izenačeno, a je do drugega tehničnega time outa ekipa Calcita uspela ujeti Formulo Formis in na kratek odmor celo odšla s prednostjo 16:13. V nadaljevanju so Kamničanke povedle z najvišjo prednostjo petih točk (19:14). Vodstvo so pred zaključkom ponovno povišale na 8 točk (23:15) ter niz dobile s končnih 25:19.

Tretji niz so ponovno bolje začele Rogožanke, ki so na začetku povedle s 4:2, toda vodstva jim ponovno ni uspelo zadržati, saj so Kamničanke povedle s 6:5, kljub temu pa se Formula Formis ni predala in je na tehnični time out odšla s prednostjo 8:6. V nadaljevanju so imele več od igre odbojkarice Calcita, ki so na odmor odšle z rezultatom 16:14. Odbojkarice iz Rogoze so na ta izziv odgovorile z delnim rezultatom 6:1 in povedle z 20:17. Vseeno pa jim niza tudi tokrat ni uspelo mirno pripeljati do konca, saj so kamniške odbojkarice na 21.točki izenačile, nato pa še povedle z 22:21. Napetost v dvorani je še narasla pri rezultatu 23:23, a so več zbranosti v zaključku zmogle gostje iz Kamnika in niz dobile s 25:23, s čimer so povedle z 2:1.

Četrti niz je bil ponovno izjemno izenačen za odtenek bolje pa so ga začele Kamničanke, ki so v nadaljevanju stopnjevale ritem in na odmor odšle s prednostjo 8:5. Calcit tudi v nadaljevanju ni popuščal, saj je na sredini niza povedel 12:6, na odmor pa odšel z rezultatom 16:10. Kamničanke so nato tekmo mirno pripeljale do konca in se v 4. nizu veselile zmage s 25:17. Skupno pa so slavile s 3:1

Callcit Volley: Grudina 19, Mihevc 11, Blažič 4, Igličar 15, Mihalinec 15, Zaplotnik, Pogačar, Zatkovič, Janežič, Brcić 3, Jerala, Mijoč 8, Pahor

Formula Formis: Pehnec 4, Sešel, Ertl, Vrbanc 9, Tupikina 12, Bavdaž 6, Pajnik, Bukovec, Zdovc Šporer 1, Kotnik 12, Pravdič, Ržen 11, Štern