Novice, Šport

Slovenski odbojkarji strli Fince

Slovenska odbojkarska reprezentanca je na prvi tekmi skupine A2 drugega kakovostnega razreda svetovne lige v Seulu premagala reprezentanco Finske s 3:1 (22, 15, -22, 23).

GalleryPic (7)

Finci so se izkazali kot žilav tekmec, ki se ne preda tako zlahka. Navkljub slovenskemu vodstvu z 2:0 so v tretjem nizu zaigrali precej bolje in ga dobili z rezultatom 25:22. Kot posebej dober element njihove igre velja izpostaviti predvsem blok, saj so kar nekajkrat zaustavili slovenske reprezentante pri igri ob mreži. Četrti niz so prav tako bolje začeli Finci, a so Slovenci na drugi tehnični odmor odšli s prednostjo ene točke. Niz so na koncu tudi dobili z rezultatom 25:23. Pri Slovencih je bil najučinkovitejši Tine Urnaut z 18 točkami, 14 jih je dosegel Klemen Čebulj, 10 pa jih je dodal še Mitja Gasparini. Enako število točk kot Urnaut je pri Fincih dosegel Antti Ropponen.

Slovenija bo v soboto ob 6. uri po srednjeevropskem času igrala z Južno Korejo, v nedeljo pa bodo uro prej slovenski tekmeci Čehi.